Гербіцид Суцільної Дії: Огляд Продукту та Рекомендації щодо Використання

Гербіцид Суцільної Дії: Огляд Продукту та Рекомендації щодо Використання

Бур'яни – це один з основних головних болів, з яким доводиться стикатися як звичайним дачникам, так й великим сільськогосподарським та іншим підприємствам. Це зрозуміло, тому що необхідність звільнення від зайвої рослинності виникає не тільки на ділянках, а й на полях та пасовищах, аеродромах та будь-яких об'єктах. На масштабних площах рекомендується використовувати гербіцид суцільної дії, який дозволяє ефективно усувати різні види бур'янів, включаючи багаторічні рослини. Але важливо пам’ятати, що ці засоби згубно впливають й на корисні культури, тому їх сфера застосування буває обмеженою.

Що таке гербіцид суцільної дії та як він працює?

Гербіцид суцільної дії – неселективний препарат, який береться для знищення різноманітних видів бур'янів. На відміну від селективних аналогів, не володіє вибірковою дією, тобто вплив виявляється шкідливим для абсолютно всіх рослин, що знаходяться на оброблюваній території. 

Виділяють гербіцид суцільної дії декількох типів.

  1. Системні – ці препарати проникають всередину бур'янів, поширюючись по всіх її частинах. Вони вважаються вкрай ефективними, оскільки вони діють як на стебла й листя, так й на кореневу систему.

  2. Контактні – їх специфіка пояснюється назвою. Головний принцип засобів – контакт з надземною частиною бур'янів у процесі обробки, тобто при обприскуванні листя та стебел.

Другі гербіциди хороші у тих випадках, коли потрібно швидко позбавити територію від небажаних рослин. Але вони мають свої мінуси. Зокрема вони досить токсичні, тому не застосовуються для обробки на присадибних ділянках. Інший полягає недолік у тому, що вони не впливають коріння: існує ймовірність того, що «непрошені гості» виникнуть знову. 

Системні гербіциди виявляються результативнішими, тому що вони впливають як на надземну, так і на підземну частину рослин. Подібні препарати активно використовуються на багаторічних представниках флори із сильним та добре розвиненим кореневищем.

Застосування гербіцидів суцільної дії

Вказані гербіциди використовуються в сільському господарстві задля:

  • придушення зростання багаторічних бур'янів – у післяжнивний період;

  • знищення ранніх рослин – у період передпосівної обробки полів;

  • пришвидшення дозрівання культури – у передприбиральний час;

  • ранньої обробки після посіву – перед першими сходами.

Для посадок з переважаючою деревною рослинністю слід здійснювати обробку в зоні між деревними стовбурами. Так, реально запобігти не тільки прояву шкідливих рослин, а й зберегти вологу в ґрунті й мінімізувати чисельність майбутніх культивацій. 

Гербіциди неселективного типу також дозволяється застосовувати й на звичайних ділянках з метою знищення зайвої рослинності. Наприклад, на територіях біля автомагістралей, вздовж залізничних колій, в зоні злітно-посадкових смуг для літаків. Основний плюс даних гербіцидів полягає у факторі чистого поля. Це означає, що корисні рослини отримуватимуть більше води, світла та поживних елементів.